יום ראשון, 29 במאי 2011

פתיחה

פרידה מדינה נולדה בסלוניקי למשפחה אמידה. המשפחה הייתה מצאצאי יהדות ספרד. ממשפחת המהרשד"ם - הרב שמואל די מדינה מהרבנים הבולטים של סלוניקי במאה ה-16. החיים הטובים בסלוניקי נקטעו עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. תחילה באו האיטלקים ואחריהם הגרמנים. יהודי סלוניקי הצטוו לארוז את החפצים שלהם, והודיעו להם שהם יוצאים ליישוב מחדש בקראקוב שבפולין.
כשפרידה מדינה ירדה מן הקרון באושוויץ היא לא יכלה לתאר לעצמה שהיא תגיע לגיל 90, שהיא תגור בארץ-ישראל, שתהיה לה משפחה נחמדה, שתי בנות, נכדים, וחיים טובים בתל-אביב.
הבחורה שהטביעה על זרועה את המספר 41094 אמרה לה שסכום הספרות במספר שלה הוא ח"י והיא תצא חיה מאושוויץ. המלים הללו נחרתו בראשה ונתנו לה כוח להמשיך , והיא הרגישה שיש לה איזו שהיא תקווה לצאת משם חיה.
סיפור חייה הוא סיפור מופלא של "הישרדות". בכל פעם שפרידה עומדת בסכנת מוות, היא מחליטה לפעול. בכל פעם היא לוקחת החלטה שיכולה גם לגרום למותה, אך למזלה הפעולה מצליחה והיא מצליחה להישאר בחיים. אנשים רבים שהיו עמה לא שרדו. אחותה מארי שעבדה במחנה סמוך לא הצליחה להימלט מן המוות הנורא באושוויץ. פרידה עוברת מספר מחנות. צועדת באחת מ"צעדות המוות" ומצליחה להישאר בחיים. גם ברגע האחרון כאשר המלחמה עומדת להסתיים שולחים אותה קצינים גרמנים, עם עוד כמה בנות, כדי לכסות ולפנות מטוסים גרמניים, גם שם היא עומדת בסכנת מוות, ובסופו של דבר בשורת סיום המלחמה מגיעה אליה ואל חברותיה.
היא מגיעה לארץ, באניית המעפילים "חביבה רייך", לאחר מחנה הכשרה בפרנקוגליסיה, ומחנה הכנה להפלגה בכף סוניו. כאן בארץ מחכים לה אחותה וגיסה, מבורך וויקטוריה פלורנטין, שהגיעו לארץ לפני המלחמה בשנת 1934, וגרו בתל-אביב.
לקראת יום-הולדתה התשעים, התגייסה כל המשפחה לשמר את סיפור חייה המופלא. השנה 2011 חגגו בני משפחה רבים וחברים את יום הולדתה. הגיעו גם אורחים מסלוניקי. פרידה הייתה מאושרת לראות את כל הקהל שבא לכבד אותה.

תגובה 1:

  1. שמי אֱלִישֶׁבַע דָּוִד, אני בא מתל אביב ,, אבל אני עובר לסקוטלנד עם בעלי, אני רוצה לחלוק את החדשות הטובות על חיי עם כולם ועם אלה הזקוקים לעזרה בנישואין / יחסים. סבלתי במשך שש שנים, בעלי עזב אותי והמשכתי ללדת אישה נוספת רק בגלל שהמשפחה שלו לא אהבה אותי, ובגלל שלא יכולתי לתת לו תינוק, בכיתי שבע שנים כי בעלי התגרש ממני. חיפשתי את הכישוף שהענן עזר לי ברשת פגשתי כל כך הרבה קוסמים, כולם גייסו כסף בלי לעזור לי, אבל ב -3 באוגוסט 2019 ראיתי תרומה מקוונת של קוסם טוב בשם דריגבינוביה. החלטתי ליצור איתו קשר כשקשרתי איתו, הוא אמר לי שהבעיה שלי נפתרה כי יצרתי איתו קשר, אמרתי לו את כל הבעיה שלי והוא הבטיח לעזור לי להחזיר את בעלי. דריגבינוביה הורה לי והראה לי מה לעשות אז אני עוקב אחר כל ההוראות ועושה את מה שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שלושה ימים הוא אמר לי שבעלי יתקשר אלי לפני שאני ישן באותו יום ומתנצל. ברגע שהוא סיפר לי הכל, בעלי התקשר אלי וביקש שאחזור אליו אחרי שש שנות גירושין. היום אני חולק את המסר הזה כי אני רוצה שהעולם יידע וזו עבודה טובה, ואני גם שמח מאוד להיות בהריון ולמי מכם שזקוקים לעזרה, בעיות בעבודה או קידום צרו קשר עם Drigbinovia עוד היום ופתרו את הבעיה שלכם כאן הוא דואר אלקטרוני: doctorigbinovia93@gmail.com או whatsapp אותו בטלפון 2348144480768+ אני מבטיח לך שהבעיה שלך תיפתר

    השבמחק